sreda, 11. april 2012
TV igre in razvoj le teh
V času, ko je nastala igra Spacewar!, so nastale tudi prve videoigre, ki jih je bilo mogoče igrati na televizorju. Ralph Baer se je z njimi začel ukvarjati leta 1966. Med njimi je naredil igro tenisa, ki je kasneje postal znan kot Pong.
Pong je bila ena prvih arkadnih iger, saj so bili za igranje potrebni hitri refleksi
Delal je pri podjetju Sanders Associates, ki se je ukvarjalo z vojaško opremo. Ameriški vojski so tako nameravali prodati interaktivne igre, kot je tenis in simuacija streljanja, s katerimi bi vojaki urili reflekse. A s tem ni bilo nič. V računalniških igrah so sprva uživali le redki – tisti, ki so imeli dostop do velikih in dragih računalnikov. A tudi to se je kmalu spremenilo, kajti Nolan Bushnell je preoblikoval Spacewar! in leta 1971 mu je uspelo narediti prvi video-igralni avtomat Computer Space. Potem je ustanovil podjetje Atari, za avtomat preoblikoval še igro tenis in ustvaril legendarno igrico Pong.
V 60. letih marsikateri računalnik še ni imel monitorja, zato so nastale t.i. besedilne igre v obliki računalniškega izpisa (natisnjenega ali prikazanega na ekranu) – pri njih je šlo za to, da si prebral opis svojega položaja in nato vtipkal ukaz, počakal na naslednji izpis na katerem je pisalo, kaj se je zgodilo.
četrtek, 5. april 2012
Kako se igra WoW, pravila, navodila, ...
Vsak igralec ustvari svojega junaka, ki ga preko igre uči in razvija. Junak tekom igre pridobiva točke izkušenosti, s pomočjo katerih se razvija in pridobiva stopnje. Vsak nov igralec igro začne na začetnem območju, ki ga določa njegova rasa z junakom stopnje 1. Trenutno najvišja dosegljiva stopnja je 85, ki jo lahko dosežemo z pomočjo vseh do sedaj izdanih razširitev. Junak si skozi igranje pridobiva vedno novejšo opremo, katera mu dovoljuje hitrejše in lažje napredovanje. Trenutno dovoljeno število vseh junakov na enemu računu je 50, ampak le 10 na strežnik.
Zavoljo sledenju zgodovine dogodkov v Warcraftu, morajo igralci na začetku izbrati tudi stran pri kateri želijo igrati. Na razpolago sta 2 strani, in sicer Alliance-a ali Horde-a. Vsaka stran ima glede na zgodovino tudi svoje rase, tako ima Allianca na možnost Humane, Dwarfe, Gnome, Night elfe, Draenei-e in Worgen-e. Horda ima na drugi strani na razpolago Orke, Taurene, Blood Elfe, Gobline, Trolle in Forsaken.
Po izbrani strani in rasi, si je treba še izbrati katero klaso bomo igrali skozi igro (vsak junak je lahko različna kombinacija česar želimo). Trenutno je v WoW-u na razpolago 10 klas: Death knight, Druid, Hunter, Mage, Paladin, Priest, Warrior, Rogue, Warlock, Shaman.
Po končanem ustvarjanju junaka se vpišemo v navidezni svet Azerotha, kjer začnemo s svojo pustolovščino. V stopnjah napredujemo z pomočjo pobijanja sovražnikov, ki jih najdemo po celem svetu in so prav tako kot mi, različnih stopenj. Drugi način je pridobivanje točk izkušenosti skozi delanje različnih nalog (Questov), ki jih sprejemamo po svetu in opravljamo zadana opravila. Po končani nalogi, le te oddamo in s tem pridobimo nove točke, kar nas popelje naprej proti maksimalni stopnji. Ko dosežemo 10. stopnjo, lahko pričnemo točke pridobivati tudi v različnih Temnicah, ki so razdeljene glede na stopnje. Temince so posebna območja v Azeroth svetu, kjer v skupini petih ali več junakov pobijamo sovražnike in različne vodje. Znano je da se v temnicah dobi več točk izkušenosti, kot zunaj njih. Temnice, ki so omejene na 5 igralcev, so manjše in tako lažje ter razmeroma hitre. Vse kar zahteva več kot 5 igralcev se imenuje Raid. Raid temnica je za nekatere igralce WoW-a tisto kar jim predstavlja končno igranje. Raidi so lahko različnih velikosti, vse od 6 pa do 40 igralcev. Tekom igranja se lahko odločamo tudi za različne načine igranja. Izbiramo lahko med PvP (Igralec proti igralcu) in PvE (Igralec proti okolju) načinu. Možna pa je tudi kombinacija obeh, odvisno od strežnika samega v primeru, da to dopušča. Glavna razlika je v tem da se pri PvE-ju spopadamo z okolju samim ter z računalniško vodenimi sovražniki, medtem ko gre pri PvP-ju za bitke z pravimi igralci.
Naročite se na:
Objave (Atom)