sobota, 21. julij 2012
Teorija iger
Ko govorimo o teoriji iger v praksi ta ni tako zelo tesno povezana z zabavnimi igrami kot bi si mislili. Teorija iger je namreč veja uporabne matematike, ki se uporablja v ekonomiji, biologiji, tehniki, politologiji, mednarodnih odnosih, računalništvu filozofiji in še kje.
Sama teorija iger skuša matematično zajeti in opredeliti vedenje v strateških situacijah, v katerih je uspeh posameznikovega izbiranja odvisen od izbir drugih.
Teorija iger je razmeroma mlada matematična disciplina. Zanimanje zanjo je posebej zraslo, ko se je pokazalo, da je zelo uporabna v ekonomskih in vojnih vedah.
Obstaja pa tudi knjiga Teorija iger katere cilj je seznaniti bralca s temeljnimi dosežki te discipline. Knjiga teorija iger je razdeljena na 4 poglavja. V prvem poglavju knjige avtor obravnava snovne pojme teorije matričnih iger, torej iger, v katerih igrata 2 igralca z antagonističnimi interesi in imata vsak po eno potezo, v njej pa končno mnogo izbir in nobene informacije o položaju v igri. Poglavitni del poglavja je namenjen izreku o minimaksu in njegovem dokazu.
Naročite se na:
Objavi komentarje (Atom)
Ni komentarjev:
Objavite komentar