sreda, 8. avgust 2012
Računalniške igre
Računalniške igre niso nič druga kot računalniški programi, ki jih uporabljamo za razvedrilo in zabavo. Računalniške igre so vrsta video iger, ki jih poganjajo osebni računalniki in pomembno ter hitro rastoče področje uporabe računalnikov. Na voljo je veliko raznovrstnih računalniško nadzorovanih iger, pri katerih je računalnik lahko nasprotnik človeškemu igralcu. Računalniške igre običajno uporabljajo hitro animirano grafiko na zaslonu ali sintetiziran zvok oziroma kombinacijo obeh.
Na razvoj računalniških iger je vplival predvsem razvoj mikroprocesorja sredi sedemdesetih let, ki je botroval nastanku komercialnih računalniških iger. Med računalniškimi igrami so zelo hitro postale postale zelo priljubljene arkadne igrice, ki so uporabljale namenske čipe. Svoj čas je bila na voljo cela paleta iger od igre šah do simulacije bojnega letala, dirkalnika ali vesoljskega plovila. Nekatere izmed najbolj priljubljenih računalniških iger v zgodnjih devetdesetih letih so bile Quake Arena, Wolfenstein 3D in Doom razvijalca id Software. Te igre so bile zasnovane za igranje preko omrežja ali preko interneta. Kasneje ko so zanesenjaki z id-ovo pomočjo ustvarili svoje lastne dodatke za omenjene igre, se je okrog teh iger razvila cela subkultura, ki je še danes aktivna in prisotna med vsemi resnejšimi igralci računalniških iger.
Ker je bilo računalniških iger tako veliko so se hitro začele deliti na skupine - žanre. Na osebnem računalnik lahko tečejo video igre vseh obstoječih žanrov, vendar nekateri žanri tradicionalno prevladujejo, predvsem zaradi standardnih vhodnih enot - tipkovnice in miške. Predvsem realno časovne strateške igre (strategije) predstavljajo skoraj četrtino prodaje računalniških iger, medtem ko na igralnih konzolah praktično niso prisotne zaradi oteženega igranja, ki je posledica nestandardnih vhodnih enot.
Naročite se na:
Objavi komentarje (Atom)
Ni komentarjev:
Objavite komentar